(098) 747-49-00
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

Місцеві житлові програми — запорука розвитку територіальних громад

Місцеві житлові програми є запорукою розвитку територіальних громад. Про це 21 червня йшла мова під час ХІІ Українського муніципального форуму, організованого Асоціацією міст України.

Учасники Форуму наголошували, що під час обговорення питання децентралізації, розвитку територій, територіальних громад, їх можливостей та перспектив, потрібно ставити завдання збереження мешканців цих громад. Будуючи  дороги та розвиваючи соціальну інфраструктуру потрібно також дбати й про те, щоб були і споживачі таких благ — щоб люди не залишали малі міста, села та селища, переїжджаючи до столиці, або до інших країн у пошуках кращої роботи, кращого життя. Тому, ті об’єднані територіальні громади, які вже створені, або ж створюються, мають враховувати, що першочергово потрібно звернути увагу на питання вирішення найнагальніших питань своїх мешканців. Громади наразі отримують повноваження та відповідні можливості реалізувати своє право на вирішення питань місцевого значення.

На думку першого заступника голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергія Комнатного, територіальним громадам необхідно активно долучитися до розвитку та реалізації житлових програм. Кожна місцева житлова програма — це не лише вирішення житлового питання конкретної сім‘ї, а й ще один крок до успішної, соціально та економічно розвиненої громади.

Під час виступу на Форумі Сергій Комнатний наголосив: «Діючі житлові програми залучають кошти в будівництво, а це кошти як відповідного бюджету, так і громадян — учасників програм. Розвиток будівництва — це розвиток будівельної галузі і, як наслідок, суміжних з будівництвом галузей. Це — робочі місця, зайнятість населення. За нашими підрахунками, 27,7 % від коштів, що залучаються в будівництво, повертаються до відповідних бюджетів в якості податків та інших обов’язкових платежів. Тому, зокрема, програма доступного житла, яка передбачає надання 30-відсоткової підтримки, до прикладу, по суті є безвитратною для бюджету».

Сергій Комнатний також звернув увагу на те, що в багатьох регіонах на місцевому рівні є розуміння того, яку користь несуть державні житлові програми.

«Вже сьогодні, коли програми з державного бюджету не фінансуються, значну підтримку громадяни отримуються саме з місцевих бюджетів. Ми маємо 93,2  млн. грн. з місцевих бюджетів на реалізацію програм. Хочу відзначити, що прийняті та діють 93 місцеві програми з забезпечення населення житлом. Це не лише програми з пільгового кредитування молоді та надання державної підтримки. На місцях досить швидко та активно реагують на зміну потреб громади. Зокрема приймаються та розробляються програми з забезпечення житлом учасників АТО, переселенців. Підтримуються працівники бюджетних установ, медики, науковці, тощо», — зазначив перший заступник голови правління Держмолодьжитло.   Метки:

Comments are closed.