(098) 747-49-00
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (Пока оценок нет)
Загрузка...

За будівництвом першого в Україні IT House віднині можна спостерігати он-лайн

Нагадаємо, що жовтні минулого року у Львові стартувало будівництво IT House — комфортабельного житла для працівників ІТ-індустрії за оригінальним проектом. А земельну ділянку для зведення житла для мешканців майбутньої української Силіконової долини в затишному районі Львова виділила міська влада. Проект є неприбутковим, а квартири будуть продаватися за собівартістю. Днями ж тут організували й живу трансляцію, яка дозволить майбутнім власникам моніторити хід будівництва.

Будівництво було ініційовано Львівським ІТ Кластером і має на меті побудувати комфортне житло на 72 квартири, яке буде відповідати всім потребам і бажанням сучасних львівських ІТ-шників. Сам же проект автори ідеї реалізують за принципом кооперативного будівництва: бажаючі придбати житло стають учасниками житлово-будівельного кооперативу і вносять оплату певними частками протягом періоду будівництва житла. Так званих «пролісків» тут не буде: взяти участь в проекті можуть тільки співробітники компаній-учасників Львівського ІТ Кластера. Новобудова матиме просторі балкони для зон відпочинку. Також в будівлі передбачені: серверна, кімната для зустрічей, дитяча кімната, велосипедний паркінг, підземний паркінг, тераса (на даху), звісно, зі швидкісним Wi-Fi Інтернетом і цілодобова охорона. Крім того, будинок проектується так, щоб з часом повністю відмовитися від газу й перейти на альтернативні джерела енергії. Вже зараз тут монтують сонячні колектори на даху, які забезпечать 70% енергії для підігріву води.

123

Виконавчий віце-президент компанії Soft Serve Олег Денис підкреслює, що даний проект — некомерційний і по-своєму унікальний: «Люди об’єдналися і практично за собівартістю отримають житло чудової якості. Адже об’єднуючий фактор дуже важливий для ІТ-компаній, оскільки для нас людський капітал — це основна інвестиція. По-друге, це буде стимулювати бажання наших співробітників залишатися саме тут, оскільки ми живемо та працюємо в чудовому європейському місті. Зауважу, що айтішники — це якраз та категорія дефіцитних кадрів, які, якщо їм некомфортно, можуть забрати свої ноутбуки й виїхати, наприклад, в сусідню Польщу. А нам би дуже не хотілося бачити такі ситуації».
До речі, кожен молодий ІТ-фахівець компанії-учасника може придбати майбутнє житло за собівартістю — $555 за кв. м. Сьогодні будинок вже об’єднує 57 працівників з різних компаній-учасників кластера. Термін будівництва львівського IT House — 18 місяців, але вже зараз новобудова випереджає намічені плани. Резиденти матимуть можливість активно включатися в процес будівництва і по ходу будівництва навіть перепланувати свої квартири на власний смак.
12124

«IT House — це потужний інфраструктурний проект для IT-фахівців. Таким чином, ми хочемо поліпшити умови для наших учасників і сприятимемо утвердженню Львова як ІТ-міста. Коли ІТ-фахівці бачать, що про них піклуються, це мотивує й інших до роботи в цій галузі», — говорить CEO Lviv IT Cluster Степан Веселовський.



   



Comments are closed.